KennisbankE-mailPigeonhole voor Roundcube installeren

Pigeonhole voor Roundcube installeren

Laatst bijgewerkt: 13 juli 2025

Als je klant bent bij Flexwebhosting kun je met behulp van Pigeonhole  in RoundCube filters instellen. Hierdoor worden binnenkomende e-mails automatisch naar een map verplaatst. Zo kun je op basis van bijvoorbeeld afzender of onderwerp een e-mail direct naar de prullenbak zetten, maar ook succesmeldingen van back-ups archiveren of zelfs e-mailtjes direct door laten sturen.

Installeren

Het installeren van Pigeonhole kan gemakkelijk met Custombuild 2.0 door via SSH in te loggen op je server. Geef vervolgens de volgende commando’s:

cd /usr/local/directadmin/custombuild

./build update

./build set dovecot_conf yes

./build set pigeonhole yes

./build dovecot

./build roundcube

Het bouwen van Dovecot kan een paar minuten duren, de andere stappen zijn secondenwerk. Als je eenmaal klaar bent, zie je in Roundcube een nieuwe optie onder ‘Meer’.

Liever niet zelf knutselen via SSH? Vraag onze helpdesk om de installatie voor je uit te voeren.

Filter

Tip: Een filter wordt niet direct toegepast op een mailbox, maar handelt alleen nieuw binnenkomende e-mail af. Heb je nou al een mailbox waar je het filter op de bestaande mail wil toepassen, kan dat natuurlijk ook. Blijf nog even via SSH ingelogd en voer de volgende commando’s uit.

Vervang ’gebruiker’, ’domein’, ’mailbox’ en ’email@adr.es’ natuurlijk door de juiste waardes.

  • ‘Gebruiker’ is de DirectAdmin gebruikersnaam
  • ‘domein’ is het volledige domein van de gebruiker
  • ‘Mailbox’ is het gedeelte voor het apenstaartje van het e-mailadres
  • ‘email@adr.es’ is het hele e-mailadres.

cd /home/gebruiker/imap/domein/mailbox/Maildir

sieve-filter -v -C -u email@adr.es ../.dovecot.sieve INBOX

Op het scherm verschijnt nu voor iedere in de inbox aanwezige e-mailtje welke actie er ondernomen zou gaan worden als het filter zou mogen werken (wat het met dit commando niet mag. Niks, verplaatst, wat je dan ook hebt ingesteld. Je kunt op deze manier controleren of je filter goed staat.

Zeker van je zaak? Voer dan het laatste commando nog eens uit (tip: pijltje omhoog doet wonderen!) met een kleine aanpassing:

sieve-filter -v -C -e -W -u email@adr.es ../.dovecot.sieve INBOX

Het verschil zit in de toegevoegde -e -W. -W zorgt voor de benodigde schrijfrechten voor Sieve-filter om de e-mails ook te verplaatsen. -e staat voor execute en geeft het signaal aan het commando om ook daadwerkelijk wat te gaan doen.

Was dit artikel nuttig?